Kimeríthetetlennek tűnő kincs

2017. október 09., címkék: 2017. október 31., reformáció 500, hafenscher károly

Megmutatni a világnak, hogy kiben hiszünk, hogy értékeink vannak, amelyekkel másokat is meggazdagítunk – ez a célja az október 31-i budapesti, központi reformációi ünnepségnek, amelyet a Reformáció Emlékbizottság szervez a Papp László Budapest Sportarénába. Hafenscher Károly miniszteri biztos szerint akár szabadságot is érdemes kivenni a reformáció kezdetének ötszázadik évfordulójának napjára.

A megújulás az élet része

2014. október 29., címkék: hafenscher károly, reformáció, október a reformáció hónapja, reformációi emlékbizottság, Október a Reformáció hónapja

Nem múltba révedést, hanem megújulást vár a reformáció ötszázadik évfordulójától, a 2017-es évtől a Reformáció Emlékbizottság. Erről Hafenscher Károly evangélikus lelkész, miniszteri biztos beszélt lapunknak, amikor a reformáció ünnepe előtt a testület céljairól és terveiről kérdeztük őt.

Evangélikus vélemény a Fiú!-ról

2012. december 20., címkék: karácsony, hafenscher károly, advent 2012, fiú, a fiú!

„A film sokkoló. Az evangélium lényege szerint sokkoló. A tiszta evangélium mindig is az volt. Nem akar hamis illúziókban ringatni, s nem akar önelégült felszínességünkben hagyni" – írja Hafenscher Károly, a Magyarországi Evangélikus Egyház zsinatának lelkészi elnöke az Evangélikus Élet karácsonyi számában.